

Мост в софийското село Владая се е срутил тази сутрин, пострадали няма, съобщи БНР. 10 къщи в района обаче са изолирани.
Причина за пропадането на съоръжението са дъждовете, които са подрили допълнително пропадналия след земетресението бряг, обяви кметът на София Йорданка Фандъкова, която отиде на мястото на инцидента.
"За съжаление времето не ни чака. Има готовност да ни се предостави понтонен мост, като специалистите ще кажат дали това е възможно в момента, за да може докато се изгради мостът, да има достъп до тези къщи", обясни тя.
Река Мътивир, която минава през Ихтиман, пък значително е повишила нивото си вследствие на запушване на речното корито от отпадъци. Прави се всичко възможно коритото да бъде изчистено, за да не бъде залят квартал Изток в града, коментира шефът на пожарната, главен комисар Николай Николов, цитиран от "Фокус".
По думите му са се активизирали свлачищни процеси на автомагистрала "Люлин", по пътя Рударци-Кладница и Сандански-Петрово. Взети са превантивни мерки, за да се предотвратят пътнотранспортни произшествия.
Предприето е превантивно изпускане на редица водоеми. Под специално наблюдение са язовирите в област Велико Търново, където е обявен оранжев метеорологичен код. Наблюдават се и реките Янтра и Осъм.
Следете новините ни в :





























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Южноамерикански чай е причина за 6-те трупа от Петрохан, смята Тодор Тодоров
Младеж наръга момиче с нож във врата
Защо България е защитила руския олигарх Искандер Махмудов, пита ген. Атанасов
ДБ с предложения за по-нисък дълг и 3% дефицит още тази година