
От януари полицаите ще са с по-високи заплати, съобщава "Стандарт".
Планираното увеличение на заплащането им ще е с 5%, което вече е заложено и в бюджета за следващата година.
От Нова година обаче ще започнат и съкращенията в системата, които няма да надхвърлят 15%. Именно с тези съкращения МВР ще може да си позволи да увеличи заплатите на униформените служители.
Междувременно стана ясно, че над 50 служители на разформированата дирекция ГДБОП не отговарят на изискванията за назначаване в ДАНС и ще бъдат преназначени в МВР. На въпрос дали е приключило назначаването на антимафиотите в новата дирекция "Противодействие на организираната престъпност" (ПОП) в агенцията министърът Йовчев обясни, че заповедите ще бъдат връчени до 2-3 дни.
Йовчев уточни, че служителите, които не са издържали изследването с полиграф, ще бъдат преназначени на длъжности, за които не се изисква боравене с класифицирана информация и разследване.





























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
03.10 2013 в 12:14
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Синът на собственика на кравефермата с антракс се опитал да прегази журналисти с трактор
Русия издаде заповед за арест на кореспондента за Балканите на ''Франкфуртер алгемайне цайтунг''
МВР: Размиг Чакърян-Ами не е разпитван за GPS заглушителя в Драгалевци
Пациентите с редки болести ще платят висока цена за реформите
Удобно и сигурно банкиране за пенсионерите със сметка от Fibank