Президентът ще свика новото 42 Народно събрание не по-късно от края на месец май. Това обяви Росен Плевнелиев на брифинг днес.
В петък Плевнелиев започва консултации с четирите парламентарно представени партии - ГЕРБ, Коалиция за България, ДПС и Атака, обяви той.
"Много мостове бяха изгорени в тази предизборна кампания" - тази оценка даде президентът на парламентарните избори. "Смятам, че е неприемливо да се подкопават основите на демокрацията, за да се постигне изборна победа".
Ясен е вотът на гражданите. Всичко ще е публично в консултациите с партиите, в президентството няма да се редят коалиции, това е работа на парламента, подчерта Плевнелиев. След консултациите с четирите партии, които започват в 10 часа сутринта в петък ще бъде уточнена конкретната дата за първото заседание на новия парламент.
На базата на информацията, с която разполагам, съм на мнение, че няма нужда от касиране на изборите, посочи Плевнелиев по повод откритите бюлетини в печатницата в Костинброд. „Казах на главния прокурор: Благодаря ви, че ме информирахте. Действайте здраво“, допълни президентът.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15.05 2013 в 20:13
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
15.05 2013 в 20:10
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
15.05 2013 в 15:04
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
15.05 2013 в 15:04
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
15.05 2013 в 14:56
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други