Испания на финал след драматичен мач с Португалия

Елица Мартинова 28 юни 2012 в 08:17 950 0

След драматичен полуфинал, решен в дузпи, Испания се наложи над Португалия с 4:2 на Евро 2012. Въпреки динамичния и оспорван мач, играчите не успяха да реализират гол нито в редовното време, нито в двете 15-минутни продължения. Съдбата на отборите бе решена от вратарите им. Първите два удара бяха неуспешни и за Испания, и за Португалия след пропуски на Чаби Алонсо и Жоао Моутиньо. В следващите удари отборите си размениха по два гола, за да достигнат до равенството 2:2. Победният удар във вратата бе на Сеск Фабрегас, който успя да реализира дузпата след удар в гредата. Играч на мача стана Серхио Рамос. Защитникът на Реал Мадрид заяви, че е горд да играе за отбора си. Така „Ла Фуриа роха“ спечели правото да участва в трети пореден финал на голямо първенство за последните четири години. Испанците ще се борят за нова титла на 1 юли. Те ще играят с победителя от втория полуфинал, който ще се играе в четвъртък вечер между Германия и Италия.