Роналдо прати Португалия на полуфинал на Евро 2012

22 юни 2012 в 00:52 1629 0

Снимка: bestsportchannel
Отборът на Португалия е първият полуфиналист на европейското първенство по футбол в Полша и Украйна. "Селесао" победи отборът наЧехия с 1:0 в първия четвъртфинал на Евро 2012. Единственият гол в мача на Националния стадион във Варшава отбеляза Кристиано Роналдо. 11 минути преди края на срещата нападателят на Реал Мадрид вкара след удар с глава. Това бе третият гол на Роналдо от началото на шампионата. Преди това португалецът на два пъти удари гредата на вратата, пазена от Петър Чех. Главен съдия на мача бе ангичанинът Хауърд Уеб. На полуфиналите Португалия ще се изпарви срещу победителя от двубоя между Испания и Франция, който ще се играе в събота от 21:45 часа на стадион „Донбас Арена” в Донецк. В петък от 21:45 предстои следващият четвъртфинал на Евро 2012 между отборите на Гърция и Германия, а в неделя един срещу друг ще се изправят единайсеторките  на Англия и Италия.