Алонсо прати "Ла фурия" на полуфинал

24 юни 2012 в 11:01 1232 0

Снимка: thesoccerroom
Отборът на Испания се класира за полуфиналите на Евро 2012, след като победи Франция с 2:0. В 18-ата минута полузащитникът на Реал Мадрид Чаби Алонсо откри резултата на стадион „Донбас Арена”, давайки преднина на Испания. Това бе мач номер 100 за него с националната фланелка. В 90-ата минута на срещата за нарушение на Ревейер срещу Педро бе отсъдена дузпа за "Ла фурия". Зад топката застана отново Чаби Алонсо, който вкара за 2:0. Това бе първата победа на възпитаниците на Висенте Дел Боске срещу Франция в рамките на голямо първенство. На 27 юни "Ла фурия" ще се изправи срещу отборът на Португалия в мач на "Донбас арена"  в Донецк от 21:45. Последният четвъртфитал между отборите на Англия и Италия ще определи съпреникът на Германия. Мачът ще се играе от 21:45 на Олимпийския стадион в Киев.