Италия отстрани Англия след драматични дузпи на Евро 2012

25 юни 2012 в 09:00 2264 1

Снимка: EPA / БГНЕС
Отборът на Италия победи Англия с 4:2 след дузпи в последния четвъртфинал на европейското първенство по футбол в Полша и Украйна. На Олимпийския стадион в Киев мачът завърши 0:0 в редовното време. "Скуадра адзура" контролираше развитието на терена през целия мач, но така и не успя да се възползва от предимството си и да победи в редовното време. Възпитаниците на Рой Ходжсън от своя страна изиграха срещата изключително дисциплинирано и не се пропукаха нито веднъж. Англичаните също имаха своите шансове да вкарат гол при редките си контраатаки, но те бяха пропуснати от Глен Джонсън и Уейн Рууни. По време на двете продължения по 15 минути двата отбора не успяха да си отбележат гол. При дузпите точни за Англия бяха Стивън Джерард и Рууни, а Ашли Йънг пропусна третия удар. Вратарят на Италия Джанлуиджи Буфон хвана топката при четвъртия удар на Ашли Коул и след точния изстрел на Алесандро Диаманти за тима на Италия англичаните отпаднаха от надпреварата. След тази победа "Скуадра адзура" ще се изправи срещу отбора Германия на полуфиналите. Мачът ще се играе на 28 юни на Националния стадион във Варшава с начален час 21:45. На 27 юни в другия полуфинал ще се срещнат единайсеторките на Испания и Партугалия.