Пиле и продукти от пилешки месо с високо съдържание на вода ще могат да се продават до 20 февруари.
За това се споразумяха днес ръководството на Българската агенция по храните и представители на търговските вериги.
Гратисният период се дава, защото месото е произведено или прието в магазините преди да влязат в сила по-строгите изисквания за съдържанието на вода в пилешкото.
От 21 януари важи наредба, която разрешава до 4.3% вода в пилешкото като не е задължително това количество да се посочва в етикета. Друг аргумент е, че те все пак не са опасни за потребителите.
Ако водното съдържание е по-голямо, глобата за производителя е 10 хил. лв., а за търговеца - 5 хил. лв.
След първите проверки търговци се оплакаха, че са заредили големи количества преди влизането на наредбата в сила.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24.01 2013 в 18:30
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други