

Българското министерство на отбраната съобщи, че днес е подписано "рамковото споразумение за Интегрирана логистична поддръжка на самолети МиГ-29, след като изтекоха всички процедурни срокове за обжалване на обществената поръчка."
Изпълнител по това споразумение е Руската самолетостроителна корпорация МиГ. То е на стойност 81 милиона лева и предвижда "доставка на резервни части и на услуги".
Подмяната на резервните части ще бъде извършвана от българските инженери в авиобазата в Граф Игнатиево.
Със споразумението ще бъде осигурена поддръжка и ремонт на 12 бойни и 3 учебно-бойни самолета МиГ-29 за срок от четири години.
"Това споразумение не води до отмяна или забавяне на процедурата за придобиване на нов тип многоцелеви боен самолет, подготовката на която е в напреднала фаза и се очаква до края на април да бъде внесена в Народното събрание", съобщават още от пресцентъра на министерството на отбраната.
Следете новините ни в :



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
29321
1
21.03 2018 в 21:12
Понеже, доколкото ми е известно, "подмяна" значи това. А при ремонтите частите се "заменят", все пак.
Руските Z-канали подивяха от гняв: Цистерна на Лукойл в България пълни самолет с оръжие за ВСУ
Дете пострада тежко в бургаска детска градина, в която нямало медицинско лице
Украински антикорупционни агенции погнаха група президентски служители
Руските Z-канали подивяха от гняв: Цистерна на Лукойл в България пълни самолет с оръжие за ВСУ
Пак предлагат Нешка Робева за орден 'Стара планина'
36-годишен мъж се бори за живота си след след катастрофа с тротинетка в Несебър
Жестоко убийство в Съединение, разфасован е млад мъж