"Лъвиците" ни приключиха Световното с категорична победа над Азербайджан

OFFNews 11 октомври 2018 в 09:53 2330 0

Женският национален отбор по волейбол завърши с победа участието си на световното първенство в Япония, след като разгромиха Азербайджан с 3:0 (25:19, 25:20, 25:20) в последния си мач от Група F, от втората фаза на шампионата, който се игра в зала "Осака Мунисипал Сентрал Джимнезиъм".

С това България записа четвърти успех и завърши по страхотен начин участието си на мондиала, като реализира две последователни победи, след като вчера надигра и Тайланд с 3:2 гейма.

След този прекрасен завършек момичетата на селекционера Иван Петков приключват на шесто място в групата си, с четири победи, пет загуби и 11 точки.

Тимът ни може да остане на това място, ако по-късно днес Турция победи Тайланд. По този начин България ще раздели 11/12-о място в крайното класиране на Мондиал 2018. Азербайджан остана на последното място в групата с едва 2 победи, 7 загуби и 6 точки.

С най-голям актив за успеха на "лъвиците" бе Мирослава Паскова с 13 точки (3 блока, 3 аса и 39% ефективност в атака). Христина Русева завърши с 11 точки (3 блока, 1 ас и 67% ефективност в атака) а Нася Димитрова приключи с 11 точки (2 аса и 53% ефективност в атака).