Ексклузивно Най-близкият съратник на Стивън Хокинг проф. Томас Хертог в студиото на OFFNews (видео)

Волейболистките ни с драматичен успех над Тайланд на световното

OFFNews 10 октомври 2018 в 10:12 1843 0

Женският национален отбор по волейбол победиха драматично Тайланд с 3:2 (25:18, 22:25, 18:25, 25:22, 19:17) в третия си мач от Група F на световното първенство по волейбол в Япония.

Момичетата на селекционера Иван Петков започнаха срещата много силно и успяха да спечелят първия гейм с 25:18, но азиатките успяха бързо да се съвземат и стигнаха до 2:1 в своя полза.

Националките ни обаче показаха характер и стигнаха до пълен обрат след тайбрек. Четвъртият гейм бе пълен с обрати. Тайланд имаше аванс от 8:4 при първото техническо прекъсване. България поведе с 16:14, но развръзката дойде при 22:22, след като силни изяви на Нася Димитрова донесоха спеха с 25:22.

Петият решителен гейм тръгна по-добре за Тайланд, които дръпнаха с 4:2, но размяната на полетата дойде при 8:6 за България. Нашите момичета увеличиха преднината си до 13:10, но Тайланд стигна до 13:13. В последствие двата тима си размениха по няколко мачбола (Тайланд водеше с 15-14), но в крайна сметка България измъкна тайбрека с 19:17.

По този начин българските "лъвици" останаха на предпоследното 7-о място, но вече 3 победи, 5 загуби и 8 точки. Тайланд пък продължава да е на 6-о място също с 3 победи и 5 загуби, но с 11 точки.

Утре (11 октомври) от 04,40 часа българско време в последната си среща на Мондиал 2018 България ще играе с последния отбор в класирането Азербайджан, докато тайландките ще спорят с Турция от 07,25 часа.

Най-близкият съратник на Стивън Хокинг проф. Томас Хертог е в подкаста на OFFNews