Руските сили атакуваха отново тази нощ втория по големина град в Украйна - Харков, предаде Укринформ, като се позова на информация от днес в приложението "Телеграм" на харковския кмет Игор Терехов.
"Харков бе подложен на масирана комбинирана атака в продължение на 3 часа. Врагът използва няколко типа оръжие - планиращи бомби, балистични ракети и дронове камикадзе", написа Терехов.
Четири удара са били нанесени с пуснати от въздуха бомби, две - с балистични ракети, а 15 - с дронове "Шахед", уточни кметът. Той информира, че няколко души са били ранени, но не даде повече подробности, отбеляза ДПА.
Според информацията на кмета щети са нанесени на редица жилищни сгради, складове и превозни средства.
Междувременно пожар избухна в Днепропетровска област - в град Камянске, след руски ракетен удар, съобщава ДПА.
Началникът на Днепропетровската областна военна администрация - Сергий Лисак, обяви, че взрив е отекнал в град Днепър (Днипро на украински език).

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кирил Добрев: Политически шарлатани ме карат да свалим правителство, просто няма да стане
Вучич е обсъдил в Брюксел възможността Сърбия да внася петролни продукти от България и Румъния
Иво Сиромахов: Иди си с мир, Слави
На протеста говориха повече турци и роми, отколкото за всички протести досега