Проф. д. н. Любомир Стойков беше удостоен с възпоменателен медал “Проф. Стефан Бобчев’’ и грамота за цялостен принос към комуникационната наука и медийното знание, както и за утвърждаване на доброто име и авторитет на Университета за национално и световно стопанство (УНСС). Отличието му беше връчено от ректора на висшето училище - проф. д-р Димитър Димитров, по повод 70-ата годишнина на проф. Стойков, съобщиха от пресцентъра на УНСС.
Проф. д.н. Любомир Стойков е преподавател в катедра на ЮНЕСКО “Медии и обществени комуникации“ в УНСС, изкуствовед, естет, журналист, PR и медиен експерт. Проф. Стойков е носител на награди като “Почетен знак на президента на Република България за значим принос към българската култура, наука и образование“; “Златен век – звезда“ на Министерството на културата за принос към културата и изкуството, и “Почетен знак на ректора за високи постижения в учебната и научната дейност, и заслуги към УНСС“.
Проф. Любомир Стойков въвежда за първи път в българската университетска образователна система дисциплината “Фирмена култура и комуникация“, а по-късно и предметите “Бизнес комуникация“, “Управление на връзките с обществеността“, “Култура и медии“, “Лайфстайл журналистика“ и “Имиджмейкърство“.
“За мен като ректор на УНСС е особена чест да връча на проф. д.н. Любомир Стойков възпоменателен медал “Проф. Стефан Бобчев” и грамота за цялостен принос към комуникационната наука и медиязнанието и за утвърждаване доброто име и авторитет на УНСС“, посочи проф. д-р Димитър Димитров.
“Проф. Стойков е учен с впечатляваща академична кариера, обществена и разпознаваема публична личност, той е от хората, които допринасят за положителния имидж и медиен облик на нашия университет. Трябва да подчертаем, че той въведе медиите и комуникациите като предметна и лекционна сфера в УНСС. Той е първият преподавател в УНСС по комуникации и фирмена култура още от постъпването му в него през 1993 година. Създател и научен ръководител е на магистърската програма “Връзки с обществеността“, каза още ректорът. Проф. Димитров обясни и защо колегите от катедрата на ЮНЕСКО “Медии и обществени комуникации“ са избрали да го почетат, по време на своя докторантски семинар.
“Развълнуван и трогнат съм от вниманието и този висок приз. Признателен съм, че моята работа в УНСС е забелязанa, оценена и адмирирана по достойнство“, коментира проф. д.н. Любомир Стойков. “Наградата има троен адресат и ще я посветя на моето семейство, на моята любима катедра на ЮНЕСКО “Медия и обществени комуникации‘‘, и на моите прекрасни студенти и докторанти, настоящи и бъдещи”, добави той.
Проф. Стойков обясни, че винаги се е стремял да бъде интерактивен и че неговото вдъхновение са студентите.
“Безкрайно щастлив съм, че толкова голяма и важна част от моята биография – творческа, научна и преподавателска, е свързана с УНСС. Ще се радвам, ако с моята дейност съм допринесъл за устояването и на комуникационни ценности. УНСС ме доизгради, той разкри моя потенциал, за мен е чест да бъде част от академичната колегия на българския Харвард”, добави отличеният професор.
Доц. д-р Стела Ангова, ръководител на катедрата на ЮНЕСКО, и студент на проф. Стойков, разказа повече за своите спомени от времето, когато той е бил неин преподавател и по-късно колега, благодарение на когото, интересът ѝ към журналистиката не е угаснал.
“Като човек на бизнеса ценя в него професионализма, който поставя на първо място, и пословичната му почтеност и откритост. Той е етичен, прозрачен и точен, с уважение към другото мнение, едни рядко срещани качества”, отбеляза Максим Бехар, председател на Съвета на настоятелите на УНСС и докторант на проф. Стойков.
Отбелязването на 70-годишнината на проф. д.н. Любомир Стойков беше част от докторантски семинар, на който бяха обсъдени различни теми – от влиянието на изкуствения интелект върху стратегическото комуникационно планиране в технологичния сектор, през перспективите и предизвикателствата пред изкуствения интелект в спортния ивент мениджмънт, и неговото влияние върху телевизията, до предизвикателствата в работата на журналистите при отразяването на войната в Украйна, и влиянието на конфликта в Газа, отбелязват от висшето училище.
БТА припомни, че Университетът за национално и световно стопанство отбеляза своята 104-та годишнина с три нови инициативи - откриване на модерен колцентър, възможност за виртуална разходка в сградата на УНСС, и свое собствено приложение за вътрешна навигация. На тържествен академичен съвет ректорът проф. д-р Димитър Димитров представи новите инициативи за висшето училище.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Танас
Русия за първи път изстреля междуконтинентална балистична ракета по Украйна (снимки, обновява се)
Деспин Митрев
Бивш депутат на ИТН внезапно оглави партията на Божков
Деспин Митрев
Румъния влиза в Шенген на 1 януари, увери премиерът Чолаку
Johnny B Goode
Русия за първи път изстреля междуконтинентална балистична ракета по Украйна (снимки, обновява се)