Левски си върна на Черно море

OFFNews 04 ноември 2016 в 19:36 2804 0

Левски успя да победи Черно море с 1:0 в мач от 13-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Георги Аспарухов" в столицата.

Само преди седмица "сините" загубиха от същия съперник на "Герена" в мач от Купата на България и отпаднаха от турнира, но този път успяха да стигнат до трите точки и да поведат еднолично в класирането, като събраха 31 точки - с три повече от Лудогорец. Шампионите от Разград обаче са и с два мача по-малко.

"Сините" натиснаха здраво гостите от Варна от първата минута. Единственият гол в мача падна в 22-та минута, когато след центриране от корнер защитата на Черно море не успя да изчисти добре топката и словакът Роман Прохазка се разписа с точен изстрел.

След почивката "моряците" се опитаха да се върнат в мача. При удар с глава на Бакари обаче топката се удари в горната греда и излезе. Така Черно море записа загуба в София и остана на трета позиция с 23 точки.