Имейли ще пуска през мониторите на задните седалки чиновникът, който поръча с държавни пари джип за 198 000 лева.
Тъй като ние не можем да си обясним как е възможно това и имаме съмнения, че ще ни повярвате, че някой може да каже такова нещо, прилагаме стенограма на изявлението и линк към аудиозаписа.
Разговорът се води между кореспондента на Дарик радио в Пловдив и директора на Южноцентрално държавно предприятие Ботьо Арабаджиев.
Записа можете да изслушате този линк към Дарик радио. Най-интересното започва на 1:20 мин от началото на файла:
Дарик радио: Това е страшно скъп автомобил. За какво са тия монитори на задните седалки? Нещо по-специално ли трябва да гледат?
Ботьо Арабаджиев: Налага се да контактуваме, имейли си пускаме, постоянно сме в някаква кореспонденция.

Секунди преди това горският началник обяснява и другите изисквания, които има към бъдещата си придобивка:
Какво му е интересното на кожения салон? По-лесно се поддържа.
Това не е за мен. Надали изобщо ще се кача на този автомобил, вземам го за централното управление.
Изискването е да е минимум 7-местен. Моите служители постоянно са в командировка. Ние обслужваме четири области. И трябва да пътуват понякога с два автомобила и решихме да вземем по-луксозен автомобил. Какво лошо има в това?
Обясненията му са в рязко противоречие с думите на земеделската министърка Десислава Танева, която е негов принципал. Днес, докато призоваваше хората да дарят по 5 лева от всяка елха на деца с аутизъм, Танева защити покупката на 4 джипа за близо 800 000 лева общо с мотива, че те ще се използват за луксозен ловен туризъм.
Опорната точка обаче явно не е стигнала толкова бързо до шефа на Южноцентрално държавно предприятие в Смолян Ботьо Арабаджиев, според който джипът ще се използва за командировка на служители. Същата теза Арабаджиев каза и пред OFFNews, когато преди огласяването на скандала потърсихме мнението му за целесъообразността на покупката.
Държавните горски предприятия са общо 6 на брой и са създадени в края на предишното управления на ГЕРБ като шапка на горските стопанства, които преди са се отчитали директно на министерството. В 4 от 6-те предприятия в последните месеци са обявени обществени поръчки за закупуване на нов високопроходим джип на стойност 160-165 хиляди лева без ДДС.
В едно от четирите предприятия - това в Сливен, поръчката вече е спечелена и джипът е доставен. Явил се е само един кандидат, който е предложил максималната цена от 165 000 лева без ДДС и е спечелил по критерия "най-ниска цена".




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
14.12 2015 в 09:00
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
10.12 2015 в 20:31
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
09.12 2015 в 22:59
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
09.12 2015 в 20:33
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
09.12 2015 в 16:08
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
09.12 2015 в 14:47
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
09.12 2015 в 14:22
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
09.12 2015 в 13:31
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
09.12 2015 в 12:36
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
09.12 2015 в 12:09
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие