Челси се върна на трона в Англия

OFFNews 13 май 2017 в 00:03 2057 0

Челси е новият футболен крал на Англия. "Сините" от Лондон надиграха като гост с 1:0 Уест Бромич в двубой от 37-ия кръг и станаха недостижими за преследвача Тотнъм малко преди края на шампионата.

Победата на Челси донесе белгийският нападател Миши Батшуай в 82-ата минута, който се появи като резерва четвърт час преди края на мача.

Така Челси стана шампион за шести път в историята си, като пет от тях са в ерата "Роман Абрамович".

С огромен принос за успеха на Челси е мениджърът Антонио Конте, който изведе тима до трофей още в първия си сезон в Англия. Преди това Конте водеше "скуадра адзура", след трите поредни титли в Серия А с Ювентус.

Капитанът на Челси Джон Тери, който си тръгва след края на сезона, пък стана за пети път шампион в Премиър лийг и влезе в историята като първия капитан с подобно постижение. До този момент той делеше върха с Рой Кийн от Манчестър Юнайтед.