Нова победа на Челси, лондончани са само на крачка от титлата

OFFNews 08 май 2017 в 23:50 1934 0

Челси победи Мидълзбро с 3:0 в последния двубoй от 36-ия кръг на Премиър лийг. Възпитаниците на мениджъра Антонио Конте вече са само на една победа, за да узаконят първото място в крайното класиране, след като техният градски съперник Тотнъм загуби през уикенда.

Диего Коща се разписа в 23-ата минута след пас на Сеск Фабрегас, мушвайки топката между краката на вратаря Брад Гузън.

Футболистите на Челси не се отказаха да търсят второ попадение и го постигнаха в 34-ата минута, когато Маркос Алонсо стреля от малък ъгъл, топката рикошира в крака на стража Гузън и влетя в мрежата.

В 65-ата минута Фабрегас технично копна топката в наказателно поле към Неманя Матич, който овладя и със силен удар опъна мрежата на Боро и направи резулатата класически.

След този мач Челси се откъсна на върха с актив от 84 точки, със 7 повече от втория Тотнъм. "Сините" от Лондон вече са само на една победа в оставащите 3 кръга от спечелването на титлата в лигата.