РБ Лайпциг се откъсна на 6 точки пред Байерн

Димитър Андреев 26 ноември 2016 в 08:51 1636 0

Байерн Мюнхен трудно ще се завърне на върха в Бундеслигата, ако РБ Лайпциг продължава със сензационното си представяне в дебютния си сезон.

Късно снощи воденият от австриеца Ралф Хазенхютъл тим записа 7-ма поредна победа, като се наложи с категоричното 4:1 като гост на Фрайбург и се откъсна на 6 точки пред преследвачите си на върха на класирането, макар и с мач повече в актива.

Наби Кейта във 2-ата, Тимо Вернер в 21-ата и 35-ата и Марсел Забитцер в 79-ата минута бяха точни за успеха на гостите. Единственото попадение на домакините пък бе дело на Флориан Нийдерлехнер в 15-ата минута.

Така РБ (Лайпциг) вече има актив от 30 точки, докато Байерн е с 24. Фрайбург пък остава на 10-ото място с 15 точки. Днес баварците имат тежък мач с Байер Леверкузен и при издънка срещу "аспирините" може да продължат дълго да гледат върха от подножието.