Левски постигна пета поредна победа в елита

OFFNews 04 март 2024 в 19:17 1051 0

Левски

Снимка Официален сайт на Левски

Левски спечели труден успех в Пазарджик

Отборът на Левски постигна пета поредна победа в първенството на efbet Лига, след като се наложи с 1:0 като гост над Хебър (Пазарджик) в двубой от 23-ия кръг.

В герой за "сините" се превърна Фабио Лима, който се разписа в 74-ата минута. Така той вкара във втори пореден мач.  Гол на Ангел Бастунов за Хебър в 58-ата минута пък беше отменен след намесата на ВАР.

С успеха Левски се утвърди на четвъртата позиция в класирането с 44 точки. Хебър е 13-и с 23.

Стадионът в Пазарджик бе препълнен и феновете създадоха страхотна атмосфера. Двубоят беше гледан на живо от мажоритарния собственик на Левски Наско Сираков и спортния директор Даниел Боримиров.

Левски започна по-активно срещата на стадион „Георги Бенковски“ и още в третата минута бившият играч на Хебър Карлос Охене пробва силен удар от дистанция, преминал над напречната греда.

След четвърт час игра гостите от столицата пропуснаха отлична възможност да открият резултата. „Сините“ разиграха добре отляво, Марин Петков получи в наказателното поле и подаде към Патрик-Габриел Галчев, който обаче шутира неточно от около 12-13 метра.

Малко след това и Петков пробва да затрудни Дебърлиев с изстрел по диагонала, но топката отново мина встрани от целта.

В 30-ата минута Фабио Лима също отправи неточен далечен удар.

Девет минути по-късно играчите на Николай Костов стигнаха и до първи точен изстрел. Централният защитник Келиан Ван Дер Каап шутира от над 30 метра, но Дебърлиев успя да се намеси и изби в корнер. След неговото изпълнение домакините разгърнаха бърза контраатака, на върха на която се озова Георги Вълчев, но завършващият му удар бе блокиран от Кристиан Димитров.

Шест минути след началото на втората част вратарят на Хебър трябваше да се намесва при силен шут на Марин Петков от границата на наказателното поле.

В 58-мата минута Хебър прати топката в мрежата на Пламен Андреев. Йоан Н‘зи се пребори за топката в центъра на терена и пусна пас към Атанас Кабов, юношата на Левски напредна по десния фланг и подаде към Ангел Бастунов, който реализира за 1:0. Попадението обаче бе отменено заради засада след преразглеждане на ситуацията с помощта на системата ВАР.

Веднага след това шут на Рикардиньо мина на сантиметри от дясната греда на Дебърлиев.

В 73-тата минута Бастунов можеше да вкара отново от границата на наказателното поле, но този път не уцели целта.

В ответната атака Левски поведе в резултата. Новото попълнение на „сините“ Фабио Лима реализира с красиво изпълнение от около 25 метра, с което не остави шансове за реакция на Петър Дебърлиев.

След попадението играчите на Николай Костов затвориха мача и задържаха аванса си, за да запишат пета поредна победа в Първа лига.

Първенство на България по футбол, мачове от 23-тия кръг в Първа футболна лига:

Арда Кърджали - Пирин Благоевград - 0:0

Хебър - Левски - 0:1 (0:0)
голмайстори: 0:1 Фабио Лима 74

от неделя:
ЦСКА-София - Берое - 2:0 (1:0)
Голмайстори: 1:0 Станислав Шопов 3, 2:0 Матиас Фаетон 33, 3:0 Станислав Шопов 48
червен картон: Франко Рамос (Берое) 17

Лудогорец - ЦСКА 1948 - 2:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Аслак Фон Витри 42, 2:0 Якуб Пьотровски 53

от събота:
Крумовград - Локомотив Пловдив - 3:1 (0:0)
голмайстори: 1:0 Серкан Юсеин 54, 2:0 Джунейт Али 76, 3:0 Александър Колев 80,
3:1 Мичи Нтело Мбала 90+2
червен картон: Владимир Медвед (Локомотив Пловдив) 85

Етър - Локомотив София - 1:2 (0:0)
голмайстори: 0:1 Горка Ларучея 53-автогол, 1:1 Иван Василев 81, 1:2 Ивайло Найденов 89

Славия - Ботев Пловдив - 2:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Тони Тасев 10-дузпа, 1:1 Янис Карабельов 48, 2:1 Тони Тасев 51, 2:2 Георги Николов 87
червен картон: Ерол Дост (Славия) 90

от петък:
Черно море - Ботев Враца - 2:1 (2:0)
голмайстори: 1:0 Атанас Илиев 41-дузпа, 2:0 Меси Биатумусока 71, 2:1 Мирослав Маринов 80