Два гола на Бензема не стигнаха на Реал срещу Борусия Дортмунд

OFFNEWS 07 декември 2016 в 23:37 2623 0

Реал Мадрид и Борусия Дортмунд изиграха зрелищен мач на "Сантяго Бернабеу" в последния кръг от груповата фаза на Шампионската лига, който завърши 2:2.

Френският нападател Карим Бензема се отличи с два гола за "белия балет" в 28-ата и 53-ата минута, но гостите от Дортмунд успяха да заличат пасива от 0:2 до 2:2 с попадения на Пиер-Емерик Обамеянг (61) и Марко Ройс (88) и така спечелиха група F, докато актуалният носител на трофея Реал остана втори в класирането.

Мегазвездата на домакините Кристиано Роналдо, който гони рекордните 100 гола в Шампионската лига, опита всичко, за да отбележи, но нямаше никакъв късмет. Веднъж дори и гредата спря топката, преди да попадне в мрежата, след удар на португалеца.

На първата позиция завърши Борусия с 14 точки, а Реал остана втори с 12. И германците, и испанците си бяха гарантирали още преди срещата участието във фазата на директните елиминации.

Трети в групата финишира изненадващо полския Легия (Варшава) с 4 точки, а последната четвърта позиция зае Спортинг (Лисабон) с 3 точки. В последния мач от групата Легия надви с 1:0 Спортинг и по този начин завърши на трето място и ще играе в Лига Европа за сметка на португалците. Българският национал Михаил Александров не беше в групата на полския първенец.

РЕАЛ МАДРИД - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 2:2
1:0 Бензема (28)
2:0 Бензема (53)
2:1 Обамеянг (61)