Везенков избухна с 11 точки за победа на Сакраменто в НБА

OFFNews 14 ноември 2023 в 07:55 2222 0

Везенков

Саша Везенков изравни най-доброто си постижение

Александър Везенков изравни най-доброто си постижение от началото на кариерата си в Националната баскетболна асоциация (НБА), реализирайки 11 точки за победата на Сакраменто Кингс при домакинството на Кливланд Кавалиърс със 132:120 (33:25, 35:35, 42:29, 22:31) в мач от редовния сезон.

Освен с 11 точки, Везенков допринесе за успеха с 2 борби за 17 минути на терена. Националът отбеляза три от петте си стрелби от далечна дистанция. Той влезе за първи път в игра в срещата през първата част, когато вкара и повечето си точки – 8, след като бе 100-процентов при стрелбата – на два пъти от тройката и веднъж за 2 точки.

Така за изиграните двубои до момента в НБА Александър Везенков записва средни показатели от 5.6 точки, 2 борби и 0.3 асистенции за 13.4 минути на терена.

Победата бе втора поредна и общо пета за Сакраменто, който оглавява Тихоокеанска дивизия се намира на шесто място в Западната конференция с актив 5-4. В следващия си мач състезателите на Кингс ще гостуват на Лос Анджелис Лейкърс на 16 ноември от 5:00 сутринта българско време.

Сакраменто започна силно срещу Кливланд и натрупа аванс от 8 точки в края на първата четвърт – 33:25, а до почивката задържа аванса си и водеше с 68:60. С много резултатна трета четвърт Кингс се откъснаха със 110:89, осигурявайки си успеха срещу Кавалиърс.

В игра за Сакраменто се завърна водещият реализатор на отбора Де'Аарън Фокс, който допринесе за победата с 28 точки, 2 борби и 6 асистенции, а Кийгън Мъри завърши с 25 точки. Литовецът Домантас Сабонис се отчете с 23 точки, 9 борби и 10 асистенции, оставайки на една борба от „трипъл-дабъл“.

За гостите от Кливланд най-резултатен бе Донован Мичъл с 22 точки, 2 борби и 5 асистенции.