Близо 200 видинчани излязоха в събота, за да изразят недоволството си от състава на Обществения съвет на президента, предаде БНТ.
Към 11 ч. недоволните граждани се събраха пред Спортната зала в града.
Хората смятат, че идеята на Обшествения съвет е опорочена, защото в сегашния си състав той прилича на Тристранния съвет.
Протестиращите са притеснени и от факта, че в списъка има лица със съмнителна репутация.
Видинчани излязоха с конкретни искания – да има мандатност за избираемите постове и да се въведе право на отзоваване, ако обществото не е доволно от работата на депутат, кмет или общински съветник.
Протестиращите настояват още към всеки град да се назначи отделен омбудсман. Според тях това ще допринесе за решаването на проблемите на местно ниво, защото всеки омбудсман ще е запознат с въпросите на своя град.
Протестът във Видин продължава и ще премине в шествие до сградата на Областна управа във Видин.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец