Гръцката ОТЕ се готви да продаде българския мобилен оператор "Глобул", съобщи "Капитал".
С тази сделка компанията се надява да изплати задълженията по емитираните облигации, чийто падеж е през следващите две години.
Сред потенциалните купувачи на "Глобул" са турската Turkcell, британската Vodafone, както и Orange, която е собственост на France Telekom.
При избора на купувач думата ще има и германската Deutsche Telekom, който притежава 40% от акциите в гръцкия телеком ОТЕ.
Сделката ще зависи и от новото гръцко правителство, тъй като държавата все още притежава "златна акция" в ОТЕ, която ú дава право да участва във всички важни решения.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни