След безсънна нощ и две гласувания съдиите избраха своите шестима представители в бъдещия Висш съдебен съвет.
Те са съдия от Апелативния съд (244 гласа), Юлия Ковачева - съдия във Върховния административен съд (183 гласа), Милка Итова - съдия в Софийски градски съд (176 гласа), Даниела Костова от Окръжния съд във Варна (167), Галя Георгиева - Апелативен съд Пловдив (159 гласа) и Калин Калпакчиев - съдия в Апелативен съд София (153 гласа).
Единствено Камен Иванов от Софийския апелативен съд беше избран на първи тур с 244 гласа от общо 426 гласували.
След избора си той заяви, че в съдебната система има напрежение. Според него това напрежение идва от много места, включително и от нападките срещу съдиите.
Името на Камен Иванов нашумя напоследък в медиите, след като пусна от ареста Алексей Петров, и затова отнесе доста критики.
Делегатското събрание заседава цяла нощ, за да избере шестимата членове на ВСС от съдийската квота.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
16.09 2012 в 17:36
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци