Гражданите, протестиращи срещу назначението на Венцислав Каймаканов за областен управител на Пловдив, са решили да издигнат палатков лагер в знак на протест.
Демонстрантите ще се съберат в 8 ч. на площада пред сградата на Областна управа.
Молбата за поставяне на палатки бе внесена в общината от бившия депутат на СДС Христо Марков.
Заедно с демонстрациите протестиращите са организирали и подписка срещу назначението на Каймаканов, в която до момента са се включили 2500 души.
Протестиращите искат и оставката на кабинета „Орешарски“.
В понеделник областният управител бе посрещнат от освиркванията на 20 души. Той се опита да успокои протестиращите, като слезе при тях за разговор.
„Не ви искаме, не разбирате ли, не ви вярваме. И на кабинета не вярваме“, обърна се към Каймаканов една от протестиращите.
„В момента, в който кабинетът подаде оставка, си отивам и аз“, отговори Каймаканов и подчерта, че той е назначен от премиера Орешарски и не е кадър на ДПС.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
25.06 2013 в 10:29
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
25.06 2013 в 10:01
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
25.06 2013 в 08:53
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
25.06 2013 в 08:27
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци