Ексклузивно Простреляха премиера на Словакия, Роберт Фицо е с опасност за живота (обновява се)

Нейков награждава Ивет Лалова

03 юли 2012 в 06:18 2516 0

Ивет Лалова Снимка: БГНЕС

Европейският шампион на 100 м Ивет Лалова ще бъде наградена днес от министъра на спорта Свилен Нейков.

Церемонията ще е в Министерството на физическото възпитание и спорта. Лалова ще получи почетен плакет и 15 000 лева.

Българката, завърнала се вчера в София от европейското първенство в Хелзинки, финишира за 11.28 сек (при насрещен вятър от 0.7 метра в секунда). Ивет изпревари лидерката в европейската ранглиста до шампионата Олесия Пов (Укр) – 11.32 сек, и Лина Гринчикайте (Лит) – 11.32 сек.

Ивет Лалова оглави ранглистата на континента за 2012-а година в сериите на 27 юни, след като спря хронометъра на 11.06 сек. В полуфинала тя финишира първа с 11.26 сек. Победата ú е още по ценна с това, че тя детронира европейската шампионка от Барселона 2010 Верена Зайлер (Гер). Германката дори не стигна до медалите, а финишира шеста с 11.42 сек. Медалът на Лалова е 36-и за България от европейски първенства, както и втори на 100 м.