Със заповед на правителството 5 август бе обявен за ден на национален траур в памет на загиналите миньори в „Ораново“.
На днешния ден българското знаме във всички институции ще бъде свалено наполовина.
Четирима миньори бяха затрупани при срутване в мина “Ораново” край Симитли на 16 юли. Телата на двама от тях бяха открити още същия ден.
Останалите двама - Иван Лазаров и Николай Михайлов бяха открити след 16-дневна издирвателна операция. Те бяха погребани един до друг в село Крупник.
Трагичният инцидент в мина "Ораново" взе и пета жертва. Миньор издъхна от инфаркт, докато помагаше при транспортирането на електромотор, който да замени аварирал по време на спасителните дейности.
Въпреки множеството открити нарушения управителят на мината Валери Манов обяви, че не чувства вина и отказа да подаде оставка. Министърът на икономиката Драгомир Стойнев заплаши, че концесията ще бъде развалена.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
05.08 2013 в 10:05
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци