Най-големият турски мобилен оператор Turkcell поиска да купи Globul и "Германос България". От оператора и от Turk Telekom са подали необвързваща оферта, съобщи Reuters.
Това обявиха двата турски телекома в отделни изявления до фондовата борса в Истанбул.
Офертата на Turk Telekom е част от плановете й за регионално разширяване на бизнеса, допълват от компанията. Turkcell пък обявяват, че предложението е част от оценката и анализа за инвестиционните възможности в различни държави.
Не се споменават повече подробности около предложенията на турските компании.
"Глобул" и "Германос България" са 100% собственост на гръцкия телеком ОТЕ, който през юни обяви, че планира да продаде българските си активи.
ОТЕ има 3.55 млрд. евро дългове.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
21.11 2012 в 17:14
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други