Костно-мускулната част изчиства от себе си напрежението и тялото се отпуска, когато се потопим във вода. Ако тя е топла, то това оказва благоприятно въздействие върху кожата, като отваря и прочиства порите, а функционалността им се нормализира. Разтворените минерали и кислород по-добре проникват в кожата и вътрешните органи.
Чрез потапянето във водата оказваме и благоприятно въздействие върху организма, облекчавайки стреса и нормализирайки кръвообращението. С полезни добавки - като например използването на соли - може да се постигне ефективен релаксиращ резултат.
Използване на соли за вана
Солите за вана са съставени от различни природни продукти под формата на микроелементи и минерали, които са комбинирани с етерични масла. При взаимодействие с кислород солите за вана губят ароматните си свойства, но е хубаво да се използват дори и при постепенно отслабване на миризмата от тях.
Смята се, че използването на солите е спомага за укрепването на организма, когато сме преуморени и изтощени. Солите за вана са полезни за кожата, освобождавайки я от токсините и излишната мастна тъкан.
Солени бани за тяло
Все повече популярност придобиват т.нар. солени бани за тяло и солните стаи. Вече не е необходимо да се потопим в морската вода, за да извлечем ползите от нея. Достатъчно е да отидем на спа за детоксикация със соли, но можем и да си направим домашни спа процедури.
Един от начините за използване на соли е с така наречената содово-солена баня. За нея са нужни
- 150-200 грама сода за хляб.
- Приблизително 200-300 грама морска сол.
- Съставките се разтварят във вана с вода с температура 36-37 градуса.
- Продължителността на процедурата е 10 минути.
При желание могат да бъдат добавени етерични масла във ваната при използване на соли.
Ароматерапия с вана
Вече е напълно възможно да си направим и ароматерапия чрез използването на соли за вана. Тя носи изключително много ползи за здравето, ума и духа
Ароматерапията може да помогне да разтоварване на натрупаното напрежение. Ароматните масла действат успокояващо при болки в ставите и пренатоварените мускули, главоболие и мигрена.
За хората с безсъние би била полезна ароматерапията с лавандула например. Важно е да се подбират соли за вана с етерични масла, които да бъдат използвани при различни проблеми.
Съставки на солите за вана
Съществуват много съставки, които се прилагат при вземането на вана, а солите за вана могат да бъдат кристали, топки или течни:
- сол: естествената морска сол съдържа калий, калций, магнезий, бром, йод;
- масло: етеричните растителни масла притежават различни качества, често описани на етикетите им;
- пяна: в състава на пяната са включени аромати, които изпълват ваната с приятен аромат. В пяната са добавени почистващи вещества и мазнини, които подхранват кожата и създават допълнително овлажняване.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Джендо Джедев
Условни присъди за двама души след изборния скандал ''Чичо Цено, кой номер''
dolivo
България получава първите осем изтребителя F-16 догодина
Владè
Можем ли да се излекуваме от зависимостите си? Ралица Стефанова в подкаста на OFFNews
Владè
Лаура Кьовеши осветли първата голяма акция срещу мафията, включително и в България