Костно-мускулната част изчиства от себе си напрежението и тялото се отпуска, когато се потопим във вода. Ако тя е топла, то това оказва благоприятно въздействие върху кожата, като отваря и прочиства порите, а функционалността им се нормализира. Разтворените минерали и кислород по-добре проникват в кожата и вътрешните органи.
Чрез потапянето във водата оказваме и благоприятно въздействие върху организма, облекчавайки стреса и нормализирайки кръвообращението. С полезни добавки - като например използването на соли - може да се постигне ефективен релаксиращ резултат.
Използване на соли за вана
Солите за вана са съставени от различни природни продукти под формата на микроелементи и минерали, които са комбинирани с етерични масла. При взаимодействие с кислород солите за вана губят ароматните си свойства, но е хубаво да се използват дори и при постепенно отслабване на миризмата от тях.
Смята се, че използването на солите е спомага за укрепването на организма, когато сме преуморени и изтощени. Солите за вана са полезни за кожата, освобождавайки я от токсините и излишната мастна тъкан.
Солени бани за тяло
Все повече популярност придобиват т.нар. солени бани за тяло и солните стаи. Вече не е необходимо да се потопим в морската вода, за да извлечем ползите от нея. Достатъчно е да отидем на спа за детоксикация със соли, но можем и да си направим домашни спа процедури.
Един от начините за използване на соли е с така наречената содово-солена баня. За нея са нужни
- 150-200 грама сода за хляб.
- Приблизително 200-300 грама морска сол.
- Съставките се разтварят във вана с вода с температура 36-37 градуса.
- Продължителността на процедурата е 10 минути.
При желание могат да бъдат добавени етерични масла във ваната при използване на соли.
Ароматерапия с вана
Вече е напълно възможно да си направим и ароматерапия чрез използването на соли за вана. Тя носи изключително много ползи за здравето, ума и духа
Ароматерапията може да помогне да разтоварване на натрупаното напрежение. Ароматните масла действат успокояващо при болки в ставите и пренатоварените мускули, главоболие и мигрена.
За хората с безсъние би била полезна ароматерапията с лавандула например. Важно е да се подбират соли за вана с етерични масла, които да бъдат използвани при различни проблеми.
Съставки на солите за вана
Съществуват много съставки, които се прилагат при вземането на вана, а солите за вана могат да бъдат кристали, топки или течни:
- сол: естествената морска сол съдържа калий, калций, магнезий, бром, йод;
- масло: етеричните растителни масла притежават различни качества, често описани на етикетите им;
- пяна: в състава на пяната са включени аромати, които изпълват ваната с приятен аромат. В пяната са добавени почистващи вещества и мазнини, които подхранват кожата и създават допълнително овлажняване.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Танас
Русия за първи път изстреля междуконтинентална балистична ракета по Украйна (снимки, обновява се)
Деспин Митрев
Бивш депутат на ИТН внезапно оглави партията на Божков
Деспин Митрев
Румъния влиза в Шенген на 1 януари, увери премиерът Чолаку
Johnny B Goode
Русия за първи път изстреля междуконтинентална балистична ракета по Украйна (снимки, обновява се)