Националите по волейбол се класираха на Евро 2021

OFFNews 16 януари 2021 в 22:22 2850 0

Националите по волейбол се класираха на европейското първенство, след като постигна трети успех в квалификацията в Хадера, Израел.

Тази вечер възпитаниците на селекционера Силвано Пранди сразиха Австрия с 3:0, но дори и загуба с 2:3 гейма щеше да им е достатъчна за достигане до финалите.

С успеха България е недостижима на първото място в групат с актив 9 точки (3 победи). Австрийците са втори с 4 точки (1 победа, 3 загуби).

Утре България играе срещу Израел от 20,00 часа в двубой без значение за държавния ни тим.

България започна активно и поведе най-напред с 4:0 и 5:1, а след това атака на Цветан Соколов срещу единичен блок от зона 2 и 8:2. Мартин Атанасов, който започна активно мача, продължи с ас и атака за 10:3.

Преднината вървеше на 6 точки за нашите при 12:6 и 16:10. Ас на младока Александър Николов увенча успешното начало с 25:15.

Втората част не се различаваше кой знае колко като сценарий- атаките на Цветан Соколов, Георги Сеганов, Алекс Грозданов и Николай Къртев бяха трудни за разгадаване от австрийците.

Разликата набързо стана 6:1, след това мина през 11:5, 14:9 и 16:11. Силно представяне на блокада в края на гейма удържа опитите на австрийците за нещо повече от 25:18.

В третия гейм Австрия оказа най-сериозна съпротива, като при двете прекъсвания българите водеха само с точка- 8:7 и 16:15. Но постепенно Цветан Соколов и Мартин Атанасов включиха на по-високи обороти и нашите дръпнаха с 21:18.

Сръбският треньор на Австрия Радован Гачич опита с прекъсвания и смени да наруши ритъма на българите, но при 25:22 и 65 минути игра дойде и победата за България с 3:0 гейма.