Националите по волейбол с втори успех в евроквалификацията

OFFNews 14 януари 2021 в 20:47 2347 0

България надделя над домакина Израел с 3:0 (27:25, 25:16, 25:22) в европейска квалификация по волейбол за мъже от група "Б" в Хадера.

Така възпитаниците на селекционера Силвано Пранди постигнаха втори успех, след като вчера се стартираха с победа в четири гейма над Австрия.

В събота и неделя предстоят още по един мач срещу двата съперника, а победителят в групата се класира за Евро 2021.

Българите имаха предимство в първата част, което достигна до 19:15. При 24:22 "трикольорите" пропиляха два геймбола, но все пак момчета на Пранди стигнаха до успеха с 27:25 при четвъртата си възможност.

Втората част започна лошо за гостите, които допуснаха изоставане от 3:7. Българите все пак бързо изравниха за 8:8, а след 11:11 постепенно овладяха инициативата, като със серия от пет поредни точки дръпнаха с 20:14, което предреши гейма.

Третата част отново започна колебливо за българите, които направиха грешки и позволиха на съперника да поведе с 12:7. Последва активизация в редиците на "трикольорите" и постепенно пасивът беше намален, а след силна серия от пет последователни точки в края на гейма българите обърнаха до 24:21 и това се оказа решаващо.

Цветан Соколов беше лидер за успеха с 15 точки, Мартин Атанасов добави 14, а влезлият като резерва Тодор Скримов допринесе с 13.

За домакините Идо Давид и Тамир Хершко завършиха с по 13 точки.