Гришо с трудна победа над Шарди (видео)

Ивайло Анев 07 януари 2015 в 10:33 3315 0

Най-добрият български тенисист Григор Димитров спечели първия си мач на сингъл за 2015 г. В двубой от втория кръг на турнира в Бризбейн хасковлията постигна трудна победа над французина Жереми Шарди с 3:6, 6:4, 7:6 (10:8).

Българинът обърна мача, след като загуби първия сет с 3:6, но постигна победа във втория с 6:4. В третия се стигна до 6:6 гейма и тайбрек. След множество обрати Димитров се наложи с 10:8 точки.

Хасковлията измъкна втория сет, след като губеше с 3:4 и 15:40 при свой сервис, но спаси двете поредни точки за пробив. След това успя да пробие Шарди и взе своето подаване за успеха в сета.

В тайбрека на третия сет той пак губеше с 4:6 точки, но отново показа характер и грабна победата в мача.

Вчера Димитров игра отново срещу Шарди, но на двойки. С партньора си Танаси Кокинакис Димитров взе победата срещу Жереми Шарди и Лукаш Кубот с 6:3, 3:6 и отново с 10:8 точки в решаваща част.

В спор за място на полуфиналите на сингъл Димитров ще се изправи срещу 25-годишния Мартин Клижан. Словакът, който заема 34-ото място в ранглистата, спаси шест мачбола, за да елиминира Александър Долгополов от Украйна след 1:6, 7:6 (6), 7:6 (7).

В четвъртък Гришо ще излезе за четвъртфиналния си мач на двойки, в който заедно с младата надежда на домакините Танаси Кокинакис ще се изправят срещу третите поставени Робърт Линдстед и Марчин Матковски.