Бразилия унижи Аржентина

OFFNEWS 11 ноември 2016 в 08:00 2822 0

Бразилия нанесе унизителна загуба на големия си съперник в Южна Америка Аржентина, като победи Лионел Меси и компания с 3:0 в световна квалификация в Бело Оризонте.

Гостите от Аржентина с Линоле Меси в състава си бяха равностойни само в първите 45 минути, след което станаха жертва на вдъхновените бразилци. Фелипе Коутиньо откри резултата в 25-ата минута, когато с мощен изстрел не остави шансове на Серхио Ромеро. Малко преди почивката пък Неймар удвои аванса на домакините.

Жезус асистира перфектно към звездата на Барселона, за когото не бе проблем да преодолее Ромеро. В началото на втората част пък интригата окончателно приключи след попадение на Паулиньо, дошло след пас на Ренато Аугусто. Така Бразилия вече има 44 победи в съперничеството си с Аржентина срещу 38 за съперника, като двата тима имат 25 равенства помежду си.

Други резултати от квалификациите:
Колумбия - Чили 0:0, Венецуела - Боливия 5:0, Парагвай - Перу 1:4, Уругвай - Еквадор 2:1.