Беларус загря за "лъвовете" с 1:0 над Гърция

OFFNews 10 ноември 2016 в 08:46 2378 0

Съперникът на България в световната квалификация на 13 ноември  -  Беларус, надви като гост Гърция с 1:0 в контрола, играна в Пирея.

Успехът на беларусите над южните ни съседи идва и като предупреждение за селекционера Петър Хубчев и неговите избраници, че мачът в неделя на стадион "Васил Левски" няма да е лесен.

Единственият гол вкара защитникът Сергей Паличевич в 14-ата минута. Той се разписа с бомбен изстрел от фаул. През първите 45 минути гостите имаха още пет възможности да отбележат гол, но нямаха късмет.

През целия мач гърците на практика не застрашиха вратата на Черник. През първото полувреме домакините изглеждаха безобразно, като явно не възприемаха сериозно контролата.

След почивката селекционерът им Михаел Скибе направи някои корекции и през втората част домакините изглеждаха по прилично. Беларусите от своя страна намалиха оборотите, но опазиха вратата си от попадение. В Беларус отбелязват, че показаното ниво в Гърция е достатъчно за положителен резултат в София.