Атлетик срещу Шалке в Лига Европа

Любомир Тодоров 16 март 2012 в 15:13 1408 0

Атлетик се изправя срещу нов сериозен съперник. Снимка: БГНЕС
Отборът на Атлетик (Билбао) ще играе срещу Шалке на четвъртфиналите на Лига Европа, отреди изтегленият в Нион жребий. Снощи съставът на Марсело Биелса надигра по всички показатели трикратният европейски шампион Манчестър Юнайтед на своя "Сан Мамес" и победи с 2:1. Баският тим продължава с общ резултат 5:3. Димитър Бербатов, за когото Сър Алекс каза в прав текст, че вероятно ще напусне тима, не попадна в групата за мача, макар че пътува за Билбао. Шалке пък разнебити Твенте с Николай Михайлов с 4:1 в Гелзенкирхен и се класира след 0:1 в Енсхеде. Холандецът Клас Ян Хунтелаар записа хеттрик. Първият двубой с Атлетик е в Германия на 29 март. Ще има още една битка между испански и германски отбор. Тя е между Атлетико (Мадрид) и Хановер. Спортинг, който елиминира Манчестър Сити, въпреки загубата снощи с 2:3, излиза срещу Металист (Харков). Португалския тим поведе с 2:0 в Манчестър, но футболистите на Манчини направиха обрат. В последните секунди вратарят на Сити Джо Харт стреля опасно с глава, но колегата му Руй Патрисио отрази удара виртуозно. В Лисабон Спортинг спечели с 1:0. Валенсия отново ще има холандски съперник в турнира, след като елиминира в предишния кръг ПСВ Айндховен на Станислав Манолев. Испанците среща АЗ Алкмаар. Четвъртфинали в ЛЕ на 29 март и 5 април АЗ Алкмаар - Валенсия Шалке - Атлетик Б Спортинг - Металист Атлетико М - Хановер.   Жребий за полуфиналите на 19 и 26 април Атлетико или Хановер - АЗ или Валенсия Спортинг или Металист - Шалке или Атлетик.   Финалът в Лига Европа е на 9 май в Букурещ.