Николай Михайлов с успех в Лига Европа

Любомир Тодоров 09 март 2012 в 11:12 1496 0

Де Йонг отбелязва дузпата за Твенте. Снимка: БГНЕС
Само двама български футболисти играха снощи в първите осминафинални двубои от Лига Европа. Николай Михайлов на вратата на Твенте имаше добри прояви и отборът му победи с 1:0 Шалке в Енсхеде. Гола отбеляза Люк де Йонг от дузпа в 61-ата минута. Станислав Манолев също игра цял мач при загубата на ПСВ Айндховен с 2:4 като гост на Валенсия. Испанският отбор поведе с 4:0 в 56-ата минута след голове на Виктор Руис, два на Роберто Солдадо и Пиати. В края на двубоя холандският състав намери сили да върне две попадения - чрез капитана Тойвонен и резервата Вайналдум. В мача на вечерта в турнира Атлетик (Билбао) победи с 3:2 Манчестър Юнайтед насред "Олд Трафорд". Димитър Бербатов не попадна в групата за двубоя. Домакините поведоха с гол на Уейн Рууни, но в края на полувремето Льоренте изравни след удар с глава. През втората част баският тим, воден от аржентинеца Марсело Биелса, стигна до редица положения, спасени от вратаря Де Хеа. Все пак Атлетик стигна до нови попадения. Първо Де Маркос се разписа от засада. След това при отсъдена спорна топка вместо футболистите от Билбао по правилата на феър плея да върнат топката на съперника, последва центриране и удар, а при добавката тийнейджърът Муниаин вкара под недоумяващите погледи на Рафаел и вратаря. В последните секунди Рууни от дузпа запази шансовете на "червените дяоволи" за реванша на 15 март на стадион "Сан Мамес". "Бяхме победени заслужено, Атлетик беше по-добрият отбор - призна мениджърът на Юнайтед сър Алекс Фъргюсън. - Защитата ни не беше на ниво и съперниците ни притискаха през цялото време. Атакуващата ни игра на моменти се получаваше. Стана хубав и атрактивен мач. Без съмнение обаче можем да спечелим в Билбао, но трябва да подобрим нещата в защита".   Всечки резултати от Лига Европа Спортинг - Манчестър С 1:0 Стандард - Хановер 2:2 Валенсия - ПСВ Айндховен 4:2 АЗ Алкмаар - Удинезе 2:0 Манчестър Юн - Атлетик Б 2:3 Твенте - Шалке 1:0 Металист - Олимпиакос 0:1 Атлетико М - Бешикташ 3:1. Реваншите са на 15 март при разменено домакинство.