Стотици на протест срещу високите цени на горивата и правителството

Сред протестиращите имa и симпатизанти на ДПС

Йоана Георгиева 22 June 2022 в 17:14 2480 2
Протестът пред храм-паметника Свети Александър Невски

Снимка Йоана Георгиева

Протестът пред храм-паметника Свети Александър Невски

Стотици превозвачи и демонстранти от цялата страна протестират срещу високите цени на горивата и с искане за оставка на правителството пред храм-паметника "Свети Александър Невски".

Исканията на протестиращите превозвачи са цените на дизела и бензина да са под 2 лева, а на газта - под 1 лев.

Протестиращите излязоха с лозунги “Превозвачите излизат във ваканция” и “ЕК: Можете да намалите акциза; БГ: Глупости на търкалета”.

Част от демонстрантите са дошли с автобуси, други - с личен транспорт. 

Твърдят, че сами са дошли и протестът им не е партиен.

Сред протестиращите има и симпатизанти на ДПС.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    5010

    2

    Райчо

    22.06 2022 в 17:52

    Само се хабят! Срещу кого протестират? Около нас държавите са със същите цени, само в Гърция бензинът е 4,80лв.

    13325

    1

    AntiZ

    22.06 2022 в 17:27

    Виждат се едни мургави славяни, как да не стане расист човек?!
     
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026