
В 12 часа днес служители и работници от ВМЗ-Сопот ще излязат на протест, на който ще блокират Подбалканския път София-Бургас.
Те искат да се ускори разследването на площадка Иганово, защото поръчките вече се бавят и могат да останат без заплати.
Към протеста им се очаква са се присъединят розопроизводители и животновъди, които нямат достъп до нивите си, тъй като попадат в забранения периметър.
„Искаме да излезе истината наяве, за да може да се изчисти името на ВМЗ. Знаете колко помия се хвърли върху нашите работници. Искаме по-бързо да свършат и колкото по-бързо се обяви каква е причината за взривовете толкова по-добре”, заяву пред "Фокус" Димитър Атанасов, лидер на синдикат „Подкрепа" в предприятието.
Следете новините ни в :




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Туристка загина под връх Мальовица
Американските самолети са напуснали авиобаза Безмер
Путин обеща победа във войната в Украйна в предизборна реч
Петиция за оставката на председателя на словенския парламент събра над 15 000 подписа за 24 часа