Бронз за Ния Димитрова на европейското

Васил Георгиев 29 януари 2012 в 16:08 1875 0

nia-dimitrova
Ния Димитрова спечели бронзов медал в преследването на 10 км при девойките, старт от европейското първенство по биатлон, което продължава в Брезно-Осръбле, Словакия. Димитрова продължи със страхотното си представяне на шампионата и стигна до втори медал в Осръбле. Както е известно, в петък биатлонистката ни грабна титлата в спринта на 7,5 км. Състезателката ни, която бе с първи стартов номер, направи само един пропуск в стрелбата си, като пропусна мишена при третото си влизане на огневия рубеж. Българката пробяга дистанцията за 33:00.7 минути, оставайки на 39.9 секунди от златото. Димитрова води люта битка за среброто, което успя да и измъкне Елиса Гаспарин от Швейцария. Тя се оказа по-бърза от българката с 2,8 секунди. Титлата грабна Ирина Вавринец от Украйна с един пропуск в стрелбата и време 32:20.8 минути. Десислава Стянова се отказа след третата си стрелба, след като бе направила 9 грешки. Стефани Попова пък приключи надпреварата след втората, като до тогава имаше две пропуснати мишени. Емилия Йорданова се класира на 19-о място в преследването на 10 км при жените. Състезателката ни направи две грешки при четирите си влизания на огневия рубеж, като и двата й пропуска бяха при втората стрелба. Йорданова финишира с изоставане от 3:25.2 минути от победителката. Втората си титла на шампионата на Стария континент извоюва украинката Олена Пидхрушна. И тя, подобна на Йорданова, пропусна две мишение, но бе далеч по-бърза от българката и пробяга трасето за 31:28.0 минути. Втора остана валя Семеренко, също от Украйна, а трета е Анастасия Загорутко от Русия. Дафинка Коева не стартира в надпреварата.