Автоматичната междупланетна станция на НАСА "Нови хоризонти" днес ще се приближи на минималното разстояние от 12 500 км. от планетата-джудже - Плутон.
След 9-годишно пътуване и след като измина 4.8 милиарда километра, през януари "Нови хоризонти" започна да изследва планетата. Доближаването ѝ до Плутон беше наречено от ръководителя на мисията Алън Стърн - "срещата на ХХI век", сравнима с програмата "Вояджър".
Срещата е историческа, защото за достигане на далечната планета са необходими цели девет години.
Както nauka.offnews.bg съобщи, НАСА дава възможност всеки да следва пътя на космически кораб в реално време с визуализация на актуалните данни, траектория, използвайки онлайн приложението "Eyes on Pluto" или на запис на YouTube.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел