Съветът за електронни медии СЕМ излезе с позиция по повод действията на лидера на партия "Възраждане" Костадин Костадинов, който опита да изгони журналисти от своя пресконференция в БТА. Костадинов реши, че не иска на събитието да присъстват репортери на четири определени от него медии, които той смята за финансирани от чужбина.
Съветът за електронни медии призовата политиците "да се придържат към цивилизационните норми на поведение" и да гарантират спазването на принципите на плурализъм и равнопоставен достъп до информация на журналистите.
В позицията нито веднъж не се посочва поименно Костадинов или името на неговата партия.
"Съветът вече е имал възможност да заяви, че използването на назидателен и необосновано остър тон от политически лица и представители на политически формации, както и желанието им да определят вида на въпросите и темите на журналистите, са печално известни практики от миналото. Всеки опит за възпрепятстване на медиите в изпълнение на обществената им мисия е посегателство върху свободата на словото", се казва в съобщението на медийния регулатор.
Политиците мълчат за унижението на медии


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4915
2
07.10 2022 в 11:38
9386
1
06.10 2022 в 15:30
Адолф Хитлер спечели за пети път избори в Намибия
'Възраждане' се опитва да яхне антиправителствените протести
САЩ: Целият Донбас за Русия, Украйна иска среща Зеленски-Тръмп
Великобритания наложи санкции срещу ГРУ заради покушенията и убийството с Новичок
В 5 РПУ момичета бяха вързани за пейка едно денонощие, твърди майката на 21-годишния арестуван Николай
Емануил Йорданов: Ако аз бях министър, щях да разпоредя да бият онези, които палят и рушат