Тя е успешна, известна, интелигентна, но какво точно работи? Тя е сито. Пресява новините, които среща в интернет и избира да сподели най-вдъхновяващите, тези с най-висока образователна и информационна стойност. Мария нарича себе си куратор на интересното. Блогът й е посещаван повече от 1 милион пъти на месец. Тя е убедена, че ако някакво ценно съдържание стигне до правилните хора, това може да създаде нови възможности за всички. В същото вярва американският автор, предприемач и водещ - Тим Ферис.
Тим решава да прослуша разговорите, които е водил през годините с гостите си в „Шоуто на Тим Ферис”. Интуитивно започва да записва какво споделят за успеха си предприемачи, музиканти, актьори, автори и какви ли още не хора.
Есенцията на тези разговори се превръща в голяма книга, която можеш да отвориш по всяко време на всяка страница. Вътре ще намериш мотивация, вдъхновение и ще събудиш гласа в себе си, който казва „Аз мога”. Книгата се казва "Похватите на титаните" и вече може да бъде открита на български език.
Искам да бъда по-добър човек. Искам да бъда по-здрав. По-креативен. Искам да разбера какво се крие вътре в мен, да го опозная и да му позволя да се покаже. Искам да пътувам. Да създавам. Да уча. Това не са лесни задачи. Животът затрупва с прах и паяжини талантите ни, емоциите ни и желанието да сме нещо повече. „Похватите на титаните” е наръчник за това как да спрем да се примиряваме със себе си и да станем „по”. След тази книга е по-лесно да последваме мечтите си без да се притесняваме колко са големи.
Редица успешни индивидуалисти споделят пред гуруто на мотивацията как, защо и колко. Ето малка част от изказванията им:
„Животът може да бъде много по-смислен, след като откриете един прост факт, а той е, че всичко около вас, което наричате „живот“, е създадено от хора, които не са били по-умни от вас. И вие можете да го променяте, да му влияете, да създавате свои собствени неща, които други хора могат да използват. Щом научите това, никога няма да сте същите.“
Марк Андрийсън, легендарна фигура в Силициевата долина, чиито творения са променили света.
Ако бях казал, че никой не трябва да учи в колеж, това вероятно би било лицемерно. Но аз казах, че не е необходимо всички да правят едно и също. Има нещо много странно в това най-талантливите младежи да учат в едни и същи елитни колежи, където изучават едни и същи минимален брой предмети, а след това правят едни и същи малко на брой кариери. Струва ми се, че това е липса на разнообразие в мисленето за различните неща, с които хората трябва да се занимават. Това е много ограничаващо за нашето общество, както и за всички тези студенти. Признавам, че и аз до голяма степен съм виновен за същото, връщайки се назад към годините, когато учех за бакалавър в „Станфорд“, а след това и право. Възможно е, ако можех да се върна, да направя пак същото. Но ако би трябвало да направя нещо отново, щях да размисля далеч по-задълбочено. Бих си задавал въпроси. Защо правя това? Не го ли правя само защото имам добри оценки и резултати от тестовете и защото смятам, че е престижно? Или го правя, защото имам огромно желание да практикувам право?
Питър Тийл, основател на „Пейпал” и други компании, инвеститор и автор
Малко по-късно се срещнах случайно с Джеф Безос и му казах, че тъкмо съм разговарял с Илон Мъск и съм изключително развълнуван относно Марс и наистина се надявам един ден да мога да отида. Безос ме погледна и отвърна: „На Марс е тъпо.“ Възкликнах: „Какво?“ А той: „Щом напуснем планетата, последното, което трябва да направим, е да отидем на друга планета с гравитация.” Само за 30 секунди изцяло промени посоката на живота ми, защото е абсолютно прав.
- Фил Либин, съосновател и изпълнителен президент на „Евърноут“
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Джендо Джедев
Условни присъди за двама души след изборния скандал ''Чичо Цено, кой номер''
dolivo
България получава първите осем изтребителя F-16 догодина
Владè
Можем ли да се излекуваме от зависимостите си? Ралица Стефанова в подкаста на OFFNews
Владè
Лаура Кьовеши осветли първата голяма акция срещу мафията, включително и в България