Комисията за защита на потребителите (КЗП) започва масови проверки в нощните заведения по морето.
Няколко са акцентите, на които ще се набляга най-силно при тазгодишните проверки по Черноморието. На първо място ще се проверява качеството на предлаганите спиртни напитки. КЗП ще следи и дали се спазва стриктно изискването на закона за осигуряване на безпрепятствен достъп на хората с увреждания в туристическите обекти.
От началото на сезона текат и проверки за категоризация и съответствието на предлаганите услуги с дадената категория на заведенията, разположени на територията на Черноморието. Тези проверки ще продължат до края на сезона.
КЗП ще има постоянни приемни по морето във Варна, Бургас, к.к. „Слънчев бряг”, Созопол, Приморско, к.к. ”Златни пясъци” и к.к. „Албена”. Периодично ще работят и офиси в Китен, Царево и Обзор, като така ще бъде обхваната максимално територията на почиващите по българското Черноморие. На място туристите ще имат възможност да получат информационни материали за своите права, да получат консултация от експерт или да подадат сигнал за евентуални нарушения.






























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
21.06 2015 в 20:23
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Адолф Хитлер спечели за пети път избори в Намибия
'Възраждане' се опитва да яхне антиправителствените протести
САЩ: Целият Донбас за Русия, Украйна иска среща Зеленски-Тръмп
Великобритания наложи санкции срещу ГРУ заради покушенията и убийството с Новичок
В 5 РПУ момичета бяха вързани за пейка едно денонощие, твърди майката на 21-годишния арестуван Николай