Кандидатите за местна власт във Варна

Последна промяна на 17 октомври 2015 в 14:58 11482 1

Своя глас за кмет на Варна можете да дадете тук.
Своя глас за общински съветници на Варна можете да дадете тук.

На местните избори във Варна на 25 октомври ще участват 40 партии, коалиции и независими кандидати. Техните номера в бюлетината са:

1. Партия "Съюз на патриотичните сили "Защита"
2. Партия "Българска социалистическа партия"
3. Партия "Движение 21"
4. Партия "Движение демократично действие-Д3"
5. Партия "Зелените"
6. Партия "Земеделски съюз "Ал. Стамболийски"
7. Партия "Българска социалдемокрация"
8. Партия "Партия на Зелените"
9. Партия "Национален фронт за спасение на България"
10. Партия "Движение за радикална промяна "Българската пролет"
11. Независим кандидат Мария Димитрова
12. Партия "Глас Народен"
13. Независим кандидат Веселин Николов
14. Независим кандидат Мартин Златев
15. Независим кандидат Генадий Атанасов
16. Независим кандидат Илия Костадинов
17. Партия "Българска демократична общност"
18. Местна коалиция "Живот за Варна"
19. Партия "Алтернатива за българско възраждане"
20. Партия "Новото време"
21. Партия "Движение за права и свободи"
22. Партия "Отечество"
23. Инициативен комитет "Радостин Загорчев"
24. Местна коалиция "Реформатори и Патриоти - решението за Варна"
25. Политически клуб "Екогласност"
26. Партия "Движение Нашият град"
27. Партия "Социалдемократическа партия"
28. Местна коалиция „Кирил Йорданов – Кметът на Варна“
29. Местна коалиция "Варна - Атака, Възраждане, Нова сила”
30. Независим кандидат Пламен Градинаров
31. Местна коалиция "Граждански експертен център"
32. Партия "Обединен блок на труда "Български лейбъристи"
33. Партия "Национална републиканска партия"
34. Местна коалиция "Българска радикална левица"
35. Партия "България без цензура"
36. Партия "Зелена партия"
37. Независим кандидат Ивайло Комитов
38. Партия "Български демократичен център"
39. Независим канидат Анелия Клисарова
40. Партия "ГЕРБ"

Листите на големите партии са както следва:

"ГЕРБ" се явява с кандидат за кмет на Община Варна Иван Николаев Портних. Останалите кандидати са:

За общински съветници:

1. Иван Николаев Портних
2. Тодор Иванов Балабанов
3. Юлияна Атанасова Боева
4. Лидия Велик Маринова
5. Николай Красимиров Георгиев
6. Мартин Светлозаров Байчев
7. Даниела Стефанова Иванова-Димова
8. Станислав Георгиев Иванов
9. Марица Димитрова Гърдева
10. Калин Светославов Калевски
11. Бонка Величкова Банкова
12. Калина Вълчева Пеева
13. Людмила Николаева Колева-Маринова
14. Димитър Господинов Колев
15. Надя Иванова Георгиева
16. Веселин Божимиров Ангелов
17. Антоанета Здравкова Цветкова
18. Пейчо Иванов Бюлбюлев
19. Николай Георгиев Няголов
20. Стоян Мирков Попов
21. Славчо Славов Славов
22. Милена Славова Димова
23. Красен Грозданов Захариев
24. Борислав Пламенов Нанков
25. Жельо Петров Алексиев
26. Иван Георгиев Гоцев
27. Ваня Илиева Вълчева
28. Пламена Апостолова Василареас
29. Диян Стойчев Демиров
30. Калина Димитрова Белмезова
31. Петя Тодорова Проданова
32. Георги Савов Недев
33. Николай Димитров Костадинов
34. Христо Видолов Христов
35. Кирил Пенчев Пенев
36. Николай Желязков Войнов
37. Сашо Стоянов Димитров
38. Валентина Христова Стойкова
39. Жечка Добрева Георгиева
40. Иво Славеев Иванов
41. Маричка Иванова Гьондерова
42. Станислав Димитров Йорданов
43. Капка Стоянова Кателиева
44. Антонио Георгиев Угрински
45. Грациела Тодорова Филева
46. Димитър Игнатов Петров
47. Бранимир Георгиев Георгиев
48. Анжела Давидова Георгиева
49. Владко Георгиев Владев
50. Марин Петков Иванов
51. Николай Стоянов Малев

За районни кметове:

За кмет на район „Приморски“ - Петя Тодорова Проданова
За кмет на район „Одесос“ - Георги Савов Недев
За кмет на район „Младост“ - Христо Видолов Христов
За кмет на район „Аспарухово“ - Калина Димитрова Белмезова
За кмет на район „Владислав Варненчик“ - Николай Димитров Костадинов

За кметове на кметства:

За с. Казашко - Гергана Добрева Петкова
За с. Звездица - Николай Стефанов Йорданов
За с. Тополи - Демир Дончев Георгиев
За с. Константиново - Васил Димитров Дюлгеров

"Реформаторски блок" се явява на местните избори във Варна в местна коалиция с ВМРО, като името на коалицията е "Реформатори и Патриоти - решението за Варна".

Техният кандидат за кмет на Община Варна е Чавдар Веселинов Трифонов.

Останалите кандидати са:

За общински съветници:

1. Чавдар Веселинов Трифонов
2. Ивайло Христов Митковски
3. Светлан Костов Златев
4. Димчо Георгиев Георгиев
5. Живко Николаев Костадинов
6. Мария Иванова Ангелова-Дойчева
7. Боян Димитров Керемидчиев
8. Антоан Николаев Влаев
9. Февзи Юсуфов Яхов
10. Радослав Стоянов Радев
11. Силвия Стефанова Захариева
12. Ваня Михова Панайотова
13. Иван Симеонов Монев
14. Паулина Димитрова Христова
15. Траян Димитров Георгиев
16. Любомир Баев Роев
17. Светла Христова Ненова
18. Нели Ненкова Попова
19. Ахмед Сали Ахмед
20. Георги Михайлов Атанасов
21. Теодора Желева Желева
22. Ганка Димитрова Стефанова
23. Албена Стойчева Йорданова
24. Кирил Георгиев Георгиев
25. Теменужка Христова Петрова
26. Ридван Салим Сали
27. Мариела Христова Вачкова
28. Маломир Стефанов Кръстев
29. Руслан Костов Скулев
30. Генади Петров Генадиев      
31. Михаил Кръстев Кожухаров
32. Николай Недков Недков
33. Веселин Михайлов Балкански
34. Яница Кирилова Зоицова
35. Пламен Жеков Петров
36. Ваня Димитрова Камбурова
37. Лазар Руменов Маречков
38. Михаил Христов Кехайов
39. Антон Йорданов Тонев
40. Григор Асенов Григоров

За районни кметове:

За кмет на район „Приморски“ - Георги Петков Илиев
За кмет на район „Одесос“ - Александър Монев Петков
За кмет на район „Младост“ - Боян Асенов Георгиев
За кмет на район „Аспарухово“ - Петър Йотов Николов
За кмет на район „Владислав Варненчик“ - Георги Иванов Георгиев

За кметове на кметства:

За с. Тополи - Стойчо Костадинов Стойчев
За с. Каменар - Асен Асенов Христов

БСП няма кандидат за кмет на Община Варна. 

Кандидатите за общински съветници:

1. Борислав Гуцанов Гуцанов
2. Христо Бойчев Боев
3. Светлана Иванова Такева
4.Антраник Левон Шакариян
5.Павел Енев Раличков
6. Милена Димитрова Георгиева
7.Пламен Ангелов Янаков
8.Петър Панчев Петров
9.Ирена Андреева Георгиева
10.Веселина Влайкова Христова
11.Димитър Иванов Чутурков
12.Петко Кирилов Петков
13. Венцислава Валентинова Василева
14.Николай Светлозаров Гочев
15.Пламен Начков Печев
16.Кателия Атанасов Александров
17.Руслан Владков Влаев
18. Галин Николов Трифонов
19.Владимир Веселинов Монев
20.Николай Филев Джагаров
21.Костадин Тенев Хаджитенев
22. Сребрена Тодорова Цонкова
23. Иво Николов Стамболийски
24. Светлан Димов Стоянов
25. Христо Марков Райчев
26. Илзе Димитрова Атанасова
27. Атанас Кирилов Тихчев
28. Огнян Василев Къчев
29. Димитър Стоянов Дичев
30. Аврам Иванов Тодоров
31. Януарий Марков Вичев
32. Даниел Стоянов Йорданов
33. Диан Димитров Даскалов
34.Костадинка Георгиева Аврамова
35. Ангел Ивайлов Колев
36. Георги Петров Козарев
37. Сийка Стефанова Папазова
38. Калин Миланов Гьошков
39.Магдалена Антонова Парчева
40. Апостол Здравков Христов
41. Тодор Недев Недев
42. Керанка Колева Кунева
43. Тодор Георгиев Пастармаджиев
44. Красимира Иванова Ковачева
45. Десислава Тодорова Миливоева
46. Рифат Мазлъмов Рифатов
47. Славчо Емилов Топалов
48. Жанета Тошева Димитрова - Василева
49. Николай Исидоров Николов
50. Стефка Иванова Петрова

За районни кметове:

За кмет на район „Одесос“ - Алекси Василев Алексиев
За кмет на район „Младост“ - Йорданка Василева Юнакова

АБВ се явява с кандидат за кмет на Община Варна Миглена Петрова Темелкова-Бакалова.

Кандидатите за общински съветници на АБВ са:

1. Миглена Петрова Темелкова-Бакалова
2. Боян Симеонов Димитров
3. Калуди Купенов Калудов
4. Бранимир Николаев Балачев
5. Виктор Миронов Ценов
6. Любомир Господинов Господинов
7. Момчил Георгиев Вълков
8. Зорница Петрова Бецинска
9. Кирил Иванов Рашков
10. Георги Янакиев Янакиев
11. Милена Николаева Дончева
12. Димитър Димов Петров
13. Павел Павлов Николов
14. Миролюб Георгиев Шалев
15. Благовест Георгиев Георгиев
16. Даяна Стойкова Стойкова
17. Красимир Янев Куцаров
18. Георги Димитров Георгиев
19. Силвия Мариянова Димитрова
20. Нелияна Михайлова Михайлова
21. Свилен Александров Георгиев
22. Пенка Христова Димитрова
23. Кремена Костадинова Джамбазова-Тодорова
24. Камен Красимиров Стоянов
25. Гинка Стоянова Желязкова
26. Драгомир Бориславов Стефанов
27. Станислав Ангелов Станишев
28. Емил Цветков Цветков
29. Радостина Георгиева Димитрова
30. Мая Викторова Миронова-Пройчева
31. Дияна Данчева Колева
32. Християн Павлов Николов
33. Анатоли Георгиев Георгиев
34. Маргарита Димчева Великова
35. Теодора Йорданова Тодорова
36. Гергана Георгиева Георгиева
37.Андреян Славов Андреев
38. Диана Аспарухова Аспарухова
39. Христо Тодоров Недялков
40. Анна Любенова Беленска
41. Светлозар Иванов Неделчев
42. Цанко Митев Стефанов
43. Иванка Иванова Кунева
44. Деница Любомирова Господинова
45. Алдин Русев Михайлов
46. Лазар Георгиев Георгиев
47. Валентина Иванова Стефанова
48. Калоян Христов Тодоров
49. Даниела Георгиева Димитрова
50. Ангелина Николаева Костадинова-Йовчева
51. Антон Данаилов Андонов

За районни кметове:

За кмет на район „Приморски“ - Виктор Миронов Ценов
За кмет на район „Одесос“ - Любомир Господинов Господинов
За кмет на район „Младост“ - Момчил Георгиев Вълков
За кмет на район „Аспарухово“ - Милена Николаева Дончева

За кметове на кметства:

За с. Тополи - Благовест Георгиев Георгиев

ДПС се явява на местните избори без кандидат за кмет на Община Варна.

Останалите кандидати са:

За общински съветници:

1. Неджиб Ремзиев Неджибов
2. Сали Мустафа Исеин
3. Айше Мехмед Кадир
4. Тургут Исмет Мехмед
5. Айдън Мустафа Байрам
6. Евгин Мюрселов Незиров
7. Фатме Салиева Яшарова
8. Мустафа Мустафа Енвер
9. Алеко Тодоров Атанасов
10. Халил Рахим Халил
11. Ибрям Кадиров Ибрямов
12. Емел Османова Хасанова
13. Ерсин Бехчет Ибрям
14. Красимир Велинов Кабакчиев
15. Сейхан Васвидинов Реджебов
16. Зафер Джефер Юмер
17. Розалия Красимирова Кирилова
18. Шенай Нури Шабанова
19. Сали Светославов Любенов
20. Румен Николаев Иванов
21. Ремзие Хюсеинова Ахмедова
22. Орхан Юсуф Али
23. Орлин Радославов Исаев
24. Денис Юмеров Юзеиров
25. Нурай Ахмед Басри
26. Февзи Раимов Салиев
27. Сюлейман Исмет Сюлейман
28. Дениз Ведат Сакаллъ
29. Фатмегюл Алиева Исаева
30. Шенай Шенол Асан

За кметове на кметства: 

За с. Каменар - Светослав Асенов Райков

"Движение 21" се явява на местните избори без кандидат за кмет на Община Варна. Останалите кандидати са:
За общински съветници:

1. Димитър Иванов Момиров
2. Монка Недкова Николова
3. Диян Иванов Дойчев
4. Иван Веселинов Апостолов
5. Свилен Цанков Лапаков
6. Румен Димитров Йовчев
7. Силвия Петрова Петранова
8. Огнян Любенов Цеков
9. Николинка Димитрова Попова
10. Красимира Недялкова Кючукова
11. Злати Ангелов Велев
12. Диляна Мирославова Йорданова
13. Росица Йорданова Анева
14. Малина Петкова Василева
15. Габриела Владкова Цветкова
16. Антон Стефанов Добрев
17. Самуил Добрев Добрев
18. Светослав Николов Иванов
19. Валентин Стамов Димов
20. Елка Христова Михайлова
21. Мария Стилиянова Александрова
22. Радослава Иванова Кескинова-Милкова
23. Желязко Димчев Каракашев
24. Светлозар Стоянов Златев

За районни кметове:

За кмет на район „Младост“ - Диян Иванов Дойчев
За кмет на район „Приморски“  - Габриела Владкова Цветкова

"Глас Народен" се явява на местните избори без кандидат за кмет на Община Варна.

Техните кандидати са единствено за общински съветници:

  1. Соня Николаева Стоилова
  2. Бела Георгиева Шаркова

Анкета

резултати
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

16.10 2015 в 09:19

И стана "безпощадно ясно" - "изборите" трябва да се бойкотират... Това също е гласуване.