Пирин разгроми жалък Дунав в Благоевград

OFFNEWS 30 ноември 2016 в 15:28 1431 0

Пирин Благоевград скри топката на новата в Първа лига Дунав Русе в двубоя от 15-ия кръг в Първа лига.

Домакините от Благоевград спечелиха убедително с 4:1 срещу съперник, който в началото на сезона тръгна силно и си спечели прозвището "българския Лестър".

Гостите така и не оправдаха претенциите си на стадиона в Благоевград, а през второто полувреме загубиха интерес към мача и единствено добрата игра на вратаря Мартин Луков ги спаси от още по-срамна загуба.

Резултатът откри Даниел Младенов, който засече подаване на Станислав Костов в 15-ата минута. В 21-ата минута бившият играч на ЦСКА Станислав Костов вкара второ попадение.

В 29-ата минута Младенов покачи на 3:0. Нападателят пое в наказателното поле и с удар в далечния ъгъл не остави шанс на Дуков. В 37-ата минута Диян Димов намали на 3:1. В 62-ата минута Костов записа за втори път името си сред голмайсторите и оформи крайното 4:1.