Нефтохимик удари Пирин, бой на Верея - Локо ГО

Димитър Андреев 04 ноември 2016 в 18:17 2724 0

Нефтохимик победи с 3:1 Пирин Благоевград в среща от 13-ия кръг на Първа лига и се изкачи на 12-о място във временното класиране.

Домакините поведоха с 2:0 чрез Иван Вълчанов (58) и Марко Ранджелович (61), а Владислав Златинов намали (64). В 90-ата минута Костадин Хазуров вкара от дузпа трети гол за шейховете. От 69-ата минута благоевградчани играха с човек по-малко, след като Орлин Старокин бе изгонен с втори жълт картон.

Отборът на Верея пък спря негативната си серия в Първа професионална лига. Играчите на Александър Томаш победиха с 1:0 Локомотив (Горна Оряховица).

В герой за домакините се превърна Момчил Цветанов - Малкия шивач, който реализира единственото попадение на стадион "Трейс Арена".

Така Верея прекъсна серията си от шест двубоя без победа. Новаците остават на 9-то място с актив от 15 точки.

Двубоят ще се запомни със сбиването между бранителят Илия Мунин и Матиас Курьор след последния съдийски сигнал, което не попречи на рефера Станислав Тодоров да ги накаже с червени картони.