Лудогорец спечели Суперкупата след дузпи

OFFNews 10 февруари 2024 в 18:49 1391 0

Лудогорец

Снимка Официален сайт на Лудогорец

"Орлите" вдигнаха 22-и трофей

Лудогорец победи ЦСКА 1948 след изпълнение на дузпи с 4:2 и триумфира със Суперкупата на България за седми път. Мачът завърши 1:1 в редовното време, като футболистите от София бяха с 10 души от 48-ата минута.

Тогава главният съдия Георги Кабаков вдигна втори жълт и червен картон на Джонатан Перейра. Лудогорци са номер 1 по този показател – спечелени Суперкупи на България, а трофеят е общо 22-и в тяхната витрина.

Лудогорец поведе в резултата още в 9-ата минута, когато Оливие Вердон вкара от наказателен удар. Макар и останали с 10 души, футболистите на ЦСКА 1948 успяха да изравнят в средата на второто полувреме чрез Неделко Пишчевич. Така тимът на ЦСКА 1948 - след като загуби и финала за националната купа от този противник, остава все още без трофей на най-високо ниво при мъжете.

При наказателните удари Якуб Пьотровски от Лудогорец пропусна, а за ЦСКА 1948 изтърваха Бирсент Карагарен и Реян Даскалов, чийто удар се отби в страничната греда.

Шампионите откриха резултата още в 9-ата минута от дузпа, точно изпълнена от Оливие Вердон. Причина за дузпата стана грешка на Реян Даскалов при изнасянето. Крилото Кайо Видал бе изведен на чиста позиция в наказателното поле, където Джонатан го спъна и Кабаков посочи бялата точка. Вратарят Даниел Наумов можеше да отрази удара му, след като усети посоката и отби топката, но тя все пак влезе във вратата.

В 24-ата минута ЦСКА 1948 създаде напрежение в няколко минути по-късно. Най-напред Ивайло Чочев стреля, а вратарят Серджио Падт изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Талис можеше да изравни, но топката се огби в гредата.

След това играта продължи балансирано, а в самия край на полувремето Радослав Кирилов пропусна да затвори поне с опасен изстрел атака на ЦСКА 1948.

В началото на втората част "червените" останаха с човек по-малко, тъй като Джонатан Перейра фаулира Кайо Видал и Кабаков го изгони. В 62-ата минута обаче ЦСКА 1948 възстанови равенството благодарение чудесна комбинация след изпълнение на ъглов удар. Топката беше подадена към Ивайло Чочев, който продължи с пета към Пишчевич и сърбинът с мощен изстрел наказа лудогорци.

Пет минути преди края на мача Лудогорец можеше да спечели мача по доста красив начин, след като Якуб Пьотровски стреля от близо 30 метра. Мощният му изстрел обаче се отби в горната греда, а при добавката Педро Нареси беше в засада. Само след две минути пропуск направи и Руан Круз, чийто изстрел мина край гредата.

След това се стигна до изпълнение на дузпи, като най-напред Серджио Падт спаси при втория опит на ЦСКА 1948 изстрелът на Бирсент Карагарен. После Пьотровски му върна жеста, а при четвъртото изпълнение Реян Даскалов стреля в гредата. Накрая Вердон, който вкара в редовното време, не сбърка и при петата дузпа.