Левски се върна на второто място

OFFNews 07 май 2017 в 19:37 2776 1

Столичният Левски победи с 1:0 като гост Черно море в Каварна в двубой от 31-ия кръг на Първа лига и временно се завърна на второто място в класирането с 59 точки.

"Сините" могат да бъдат изместени по-късно днес, когато ЦСКА-София приема Дунав Русе. Успехът донесе бившият играч на Верея Амаду Сукуна в 38-ата минута, след като засече в мрежата на Емил Михайлов подаване на Франсис Нар.

Попадение на Божидар Краев беше отменено поради засада в 10-ата минута. Домакините завършиха с човек по-малко, след като 70-ата минута втори жълт картон получи Марек Сукуп.

Така Левски си върна самочувствието след загубата с 0:3 от ЦСКА-София в миналия кръг.

"Тогава ни вкараха два гола от съблекалнята. Днес съм доволен, но трябваше да вкараме 2-3 гола през първото полувреме. Владеехме топката, показахме дисциплина. Младите ще израстват, ако Левски е солиден.

Това ще им помогне и на тях. Доволен съм от футболистите, продължаваме напред", коментира треньорът на Левски Николай Митов - Жадното.