Левски громи с 4:0 в контрола

OFFNEWS 08 септември 2019 в 20:11 1542 0

Снимка levski.bg

Левски победи с 4:0 ФК Емирейтс в контролна среща от подготвителния си лагер в Добринище. Сините бяха по-добри от съперника си през всичките 90 минути. Два гола вкара Дени Алар, а по един добавиха Мартин Петков и Насиру Мохамед.

Старши треньорът Петър Хубчев пусна като титуляри три момчета от Академията на клуба, като всичките действаха в отбрана. 19-годишният Кирил Киров заигра отдясно, неговият съотборник Костадин Илиев си партнираше с Холмар Ейолфсон в центъра, а 17-годишният Александър Георгиев зае позицията на ляв краен бранител.

Левски откри резултата при първата си възможност. Мохамед Насиру и Франко Мазурек комбинираха много добре в половината на ФК Емирейтс, като последния изведе отдясно Кирил Киров. Младокът центрира около точката на дузпата, където Мартин Петков с премерен шут изпрати топката във вратата на гостите от ОАЕ – 1:0.

Няколко минути по-късно последваха две нови възможности за сините. В 15-та минута Насиру Мохамед бе изведен отляво в наказателното поле, шутира по земя, но топката премина на сантиметри от левия стълб на вратата на ФК Емирейтс. Минута след това Франко Мазурек центрира отляво, мартин Райнов стреля с глава от точката на дузпата, но топката отново премина много близо до лявата сглобка на вратата на гостите.

В 20-та минута футболистите на Петър Хубчев удвоиха резултата – Мартин Петков проби отляво, влезе в наказателното поле на съперника и бе фаулиран. Дени Алар изпълни много силно дузпаата и макар и вратарят на гостите да докосна топката тя влезе в мрежата – 2:0.

Точно след 30 минути игра резултатът стана класически – Мартин Петков изведе по прекрасен начин Насиру Мохамед, който шутира от границата на наказателното поле и изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на ФК Емирейтс – 3:0.

Гостите получиха своята първа възможност за гол в 44-та минута – централният нападател на ФК Емирейтс Томи се измъкна в наказателното поле на сините, шутира, но топката прелетя над вратата на Николай Михайлов.

В началните минути на втората част играта бе равностойна, а в 58 минута неофициален дебют за Левски направи 15-годишният Николай Архангелов, който замени Мартин Райнов. Минута по-късно Насиру Мохамед бе изведен от Франко Мазурек добре отдясно в наказателното поле на гостите, но ударът му бе блокиран. Действието се повтори 60 секунди по-късно, като този път Насиру опитаа подаване към Дени Алар, но то бе пресечено. Минута по-късно отново Насиру имаше възможност за гол, като този път ударът му бе уловен от вратаря на ФК „Емирейтс“.

В 65-та минута още един юноша на клуба влезе в игра – 17-годишният Марин Петков замести Франко Мазурек.

В 70 минута капитанът Николай Михайлов показа класа, спасявайки мноого силен удар отблизо на Томи, а секунди след това изби силно шутирана от пряк свободен удар топка. Малко след това бе заменен от друг юноша на клуба – Петър Иванов. Той влезе по блестящ начин в срещата, като първото му докосване бе спасяване на дузпа. Централният нападател на ФК Емирейтс Томи шутира силно от бялата точка, но Иванов усети ъгъла изби, а след това улови топката.

Пет минути преди края на мача още един от юношите на клуба, който бе взет на лагера в Добринище от Петър Хубчев се появи в игра – Богдан Костов. 19-годишният нападател замени Мартин Петков.

В 89-та минута сините организираха много добра контраатака – Дени Алар свали с глава топката на Марин Петков, той изведе отлично отдясно Насиру Мохамед, но ударът му бе спасен от вратаря на съперника. Малко след това Насиру бе заменен от 16-годишният Георги Атанасов.

В самия край на срещата играчите на Левски вкараха четвърти гол – след изпълнение на пряк свободен удар Дени Алар се възползва от разбъркване в наказателното поле и изпрати топката в мрежата.

Левски приключва лагера си в Добринище на 9 септември, понеделник и се прибира в София.