Ювентус с единия крак на финала след нова лекция

OFFNews 03 май 2017 в 23:35 2073 0

Ювентус отново демонстрира страхотен синхрон и победи Монако с 2:0 в първия полуфинален мач от Шампионската лига, който се игра на стадион "Луи II".

Първото полувреме мина според очакванията на фенове и специалисти. Монако атакуваше мощно, а Юве се бранеше стабилно и дебнеше момента да изненада противника си.

В 29-ата минута се случи точно това. Гонсало Игуаин откри резултата след перфектно проведена контраатака, която завърши с великолепна асистенция на Дани Алвеш към аржентинеца, който почти фронтално от наказателното поле вкара за 1:0.

През втората част ситуацията на терена не се промени. Игуаин отбеляза втория си гол в мача в 59-ата минута, след като засече центриране на Алвеш пред вратарското поле - 2:0.

До края на двубоя възпитаниците на треньора Макс Алегри удържаха преднината си и вече поглеждат към финала. Монако пък ще трябва да сътвори малко чудо в реванша, който ще се играе на 9-ти май на "Ювентус Арена" в Торино.